fbpx

קורס שימוש ותפעול דפיברילטור

שימוש בדפיברילטור

לפני שנסביר על קורס שימוש ותפעול דפיברילטור, חשוב לדבר על הדפיברילטור עצמו או בשמו הנוסף מכשיר ההחייאה. דפיברילטור הינו מכשיר אשר בא לידי ביטוי במהלך ביצוע החייאה. כאשר אנו מזהים אדם הלוקה בדום לב, עלינו להתחיל מיד בפעולות ההחייאה הכוללות עיסויי לב יעילים והנשמות על מנת להזרים את הדם המחומצן למוח ולשאר אברי הגוף בצורה מלאכותית. במקביל לתחילת ההחייאה מומלץ בהקדם לבקש מהסובבים להביא דפיברילטור. כאשר מכשיר ההחייאה מגיע לזירת הטיפול הוא מחובר בקלות למטופל על ידי שתי מדבקות (אלקטרודות) ומיד מתחיל באבחון קצב לב ותוך כדי מדריך את מגיש העזרה הראשונה בביצוע פעולות על פי הסדר הנכון. 

למה צריך את הדפיברילטור?

מטרת הדפיברילטור הינה לטפל בדום לב הנובע מהפרעת קצב הנקראת פרפור חדרים. כאשר הדפיברילטור מאבחן הפרעת קצב רלוונטית הוא ממליץ על מתן שוק (ומזהיר לא לגעת בחולה) ויתן אותו רק לאחר הלחיצה שלכם על הכפתור המהבהב. למכת שוק קוראים גם – דפיברילציה. זוהי בעצם מנת אנרגיה חשמלית המוכוונת לשריר הלב של המטופל. מטרת השוק הינה לאפס את הפעילות החשמלית בלב ולתת הזדמנות לקוצב הראשי של הלב (בשם סינוס) לחזור לפעילות סדירה ולחדש קצב לב תקין. קצב לב תקין למעשה מאפשר פעילות לב תקינה הכוללת התרחבויות והתכווצויות סדירות שבזכותן הלב פועל כמשאבה להזרמת הדם בגוף. פעולות ההחייאה מתבצעות כחלק מפעולות עזרה ראשונה בפרק זמן הנמשך עד הגעת צוות רפואי בכיר.

בעבר רק מטפלים בכירים היו מורשים לבצע את פעולת הדפיברילציה, מכיוון שהחלטה זו דרשה ידע והבנה בקריאת קצב לב מהמוניטור וקבלת החלטה בהתאם. מאז הגעתם של הדפיברילטורים החצי אוטומטיים אשר מחליטים באופן עצמאי על הצורך במתן השוק, ההרשאה עברה לידי אנשים אשר יודעים לתפעל את המכשיר. כל שעליכם לעשות הוא לחבר את המכשיר לחזה של המטופל ולעקוב אחר ההוראות. כאשר אנחנו מדברים על דפיברילטור – הדרכה נכונה חשובה מאוד על מנת ליעל את העבודה עם המכשיר במקרה חירום במטרה לחסוך עיכובים מיותרים ובעיות נוספות, וכמובן שהדבר החשוב ביותר בהדרכת דפיברילטור היא התרגול עם מכשירי הסימולטור ובובות חכמות המספקות משוב על איכות הפעולות שאנו מבצעים.

בקצרה על קורס שימוש בדפיברילטור

קורס שימוש ותפעול דפיברילטור הוקם במטרה ללמד אתכם לבצע החייאה יעילה ובכך להציל חיים. הקורס הינו קצר מאוד בן 2-3 שעות. במהלך הקורס תבינו ותתרגלו זיהו דום לב, תלמדו לבצע החייאת מבוגר, ילד ותינוק ותתרגלו הפעלת שרשרת ההישרדות.  פעולות אלה קריטיות ומעלות באופן משמעותי את סיכויי ההישרדות של המטופל. קורס השימוש בדפיברילטור מומלץ מאוד לארגונים ולעובדים אשר בבניין המשרדים שלהם או במקום קרוב קיים מכשיר ההחייאה באופן קבוע. כמו כן הקורס מאוד מומלץ לאנשים שיש להם קרובי משפחה הסובלים מבעיות לב. הקורס מועבר על ידי פראמדיק מוסמך אשר יענה על כל שאלותיכם ויעזור בכל צורך. אנו שמים דגש על ביצוע תרגול של כלל החומר הנלמד על הבובות החכמות שלנו.

קהל יעד:

חברות/ ארגונים/ ועדי עובדים/ יישובים/ ועדי בתים וכל אדם המעוניין ללמוד להציל חיים.

מטרת קורס 
שימוש ותפעול דפיברילטור

הקניית כלים לזיהוי וטיפול יעיל בדום לב ומצבי חירום רפואיים. הקורס כולל ביצוע החייאה, שימוש בדפיברילטור והפעלת שרשרת ההישרדות.

תכני הקורס:

אנטומיה עבור קורס עזרה ראשונה
מבוא לאנטומיה
שיעור פיזיולוגיה לקורס עזרה ראשונה
מבוא לפיזיולוגיה
קורס עזרה ראשונה - משולש החיים
משולש החיים
קורס שימוש ותפעול דפיברילטור
תפעול דפיברילטור הדרכה
החייאת מבוגר
החייאת ילד ותינוק
קורס עזרה ראשונה
תרגול הכולל סימולטור ובובות חכמות המספקות פידבק

לנוחיותכם אנו מציעים 2 אופציות לביצוע קורס שימוש בדפיברילטור -הדרכה ותרגול

הכולל מפגש אחד פרונטלי עם המדריך שלנו. חלל ההדרכה צריך לכלול מחשב, מקרן, מסך ומקום מרווח לתרגול

הכולל מפגש אחד פרונטלי עם המדריך בכיתה שלנו.

גלילה למעלה

אין לכם זמן עכשיו ?

תנו לנו הזדמנות לתת לכם
הצעה שתפתיע אתכם

צריכים עזרה וייעוץ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

רוצים לשמוע עוד?

צרו איתנו קשר

דילוג לתוכן